GTA 5 – Lester Suikast Görevleri


Lester tarafından Franklin’e verilen suikast görevleri para kazanmak için çok güzel bir şans. Çünkü gerçekleştirilen suikastler borsa (LCN&BAWSAQ) piyasalarını doğrudan etkiliyor. Oyundaki tüm karakterleriniz ile (Michael, Franklin, Trevor) görev öncesi bazı hisselere yatırım yaparak hızlı ve kolay bir şekilde GTA’da para kazanmak mümkün.

Suikast görevleri, Lester’in Franklin’e “Hotel Assasination” görevini vermesi ile başlıyor. Unutmadan belirtmeliyim ki BAWSAQ doğrudan Rockstar’s Social Club ile bağlantılı olduğundan internet bağlantısı gerekmekte.

 

Gta V Lester Görevleri

 

Her görev tek bir hisseyi ciddi bir şekilde etkilediğinden, görevlere başlamadan önce tüm karakterlerinizle aşağıda belirttiğim ilgili  hisseye paranızın büyük bir kısmı ile hatta tamamı ile yatırım yapmalısınız. Eğer görev başladıktan sonra yatırım yapmaya çalışırsanız bu durumdan sadece Franklin istifade edebilir. Diğerlerinin de yararlanması  için  görevde başarısız olmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden görevlere başlamadan önce telefondan hızlı kayıt (quick save) yapmanızı öneririm.

 

Görevi tamamladıktan sonra güvenli evlerinizden (safehouse) birine gidip 3 kere uyuyup uyanmalısınız. Her uyku oyun saati ile 6 saat’e denk gelecek böylece 3 kez uyuyarak 1 oyun günü atlamış olacaksınız. Toplam 3 uykunun ardından hisselerinize tekrar bakın. Yaklaşık %80 oranında artmış olduğunu göreceksiniz. Bu yöntemle yaklaşık 1,8 milyon dolar kazanmak mümkün 🙂

 

Hangi görev öncesi hangi hisseyi almanız gerektiğini gösteren o malum liste

(Görev Adı-Şirket İsmi-Borsa Adı)

  • Hotel Assassination – BetaPharmaceuticals (BAWSAQ)
  • The Multi Target Assassination – Debonaire Cigarettes (LCN)
  • The Vice Assassination – Fruit (BAWSAQ)
  • The Bus Assassination – Hiçbir şeye yatırım yapmayın. Sonrasında eğer isterseniz Vapid’e yatırım yapabilirsiniz.
  • The Construction Assassination – GoldCoast (LCN)

Evet paraları kazandıysanız ya da kazanamadıysanız yorum kısmı yardımlaşmak için orada 🙂

Başka bir yazıda görüşmek üzere… Keyifli oyunlar…

(Toplam 75.855 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)