Clash of clans hile , taktik ve ipuçları


Clash of clans hile ve taktikleri isimli bu yazımda, oyundaki seviyenizi daha hızlı geliştirebilecek, daha fazla ganimet, daha fazla yeşil taş, daha yüksek seviyeli askerler ve daha yüksek kupaları nasıl elde edebileceğinize yer vereceğim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki oyunu yaklaşık 1 yıldır oynuyorum ve 7/24 oynama fırsatım yok.

 

clash of clans hileleri

Clash of clans hile ve taktikleri

Öncelikle herkesin sıkça başvurmak istediği clash of clans hile meselesine bir ışık tutalım sonrasında ise oyun taktikleri ile devam edelim.

 

Clash of clans hile hakkında

Sevgili dostlar internette clash of clans hile adı altında birçok virüs içeren program ve eklenti bulunmakta. Bu eklenti ve programlar bilgisayarınıza, android veya ios cihazlarınıza zarar verebilir. Zarar vermez ve çalışırsa da oyun tarafından tespit edildiğinde hesabınız askıya alınabilir ya da daha kötüsü silinebilir. Tüm emeklerinizin boşa gitmemesi için bu tarz yollara itibar etmeyin, hem cihazlarınızı hem de hesaplarınızı riske atmayın.

 

Clash of clans taktikleri

Clash of clans hile meselesinden bahsettikten sonra oyunda hızlı ilerlemenizi sağlayacak taktiklerle devam ediyoruz.

 

Köy Binası Yükseltme

Tüm savunma araçları, kaynaklar, binalar ve askerleri son seviyelerine yükseltmeden köy kalenizi yükseltmeyin. Bu konu gerçekten önemli. Karşınıza çıkacak köyleri ve ganimeti belirleyen bir unsur. Ben ettim, siz etmeyin. Bu taktik, oyunda ilerlerken zaman kaybetmenizi önleyecektir.

Clash of clans 10.Seviye Köy Binası

 

Diğer Bina ve Birimleri Yükseltme

Ganimet topladıkça altın veya iksirinizin ilk yettiği bina veya askerleri yükseltin. Böylece hem ganimetlerinizi saldırılara maruz kalmadan değerlendirmiş olursunuz hem de örneğin saldırıya uğradığınızda daha yüksek savunma birimleri ile köyünüzü korumuş olursunuz. Ayrıca yüksek seviyeli savaşçılar ile daha etkili saldırılar yapabilirsiniz.

 

Kupa Yükseltme Taktikleri

Kupa yükseltmek için öncelikle köy binanızı duvarların içinde tutmalısınız. Yapacağınız saldırılarda ise köy binası duvaların dışında ve arkasında savunma silahları olmayan köyleri tercih etmemelisiniz. Böylelikle sadece köy binasını yok etseniz dahi 3/1 kupa kazanırsınız. Yani 30 kupa verecek bir köyden 10 kupa alırsınız. Saldırıda okçuları kullanarak hem daha az maliyetle daha fazla saldırı yapabilirsiniz hem de aynı zamanda ganimet elde edersiniz.

Clash of clans - kupa seviyeleri

 

Ganimet Toplama Taktikleri

Öncelikli hedefiniz kupa değil ganimet ise depoları değil madenleri hedef almalısınız. Özellikle madenleri duvarların dışında ve madenleri dolu olan köyleri tercih etmelisiniz.

Saldırılırıları ucuz ordu diye tabir ettiğimiz okçu ve goblinlerden oluşan ya da sadece okçulardan oluşan bir ordu ile yapmanız daha düşük maliyet ile daha fazla ganimet elde edebilirsiniz.

Madenlerin dolu olduğu nasıl anlarım diyorsanız aşağıdaki resimler fikir verecektir.

Clash of clans altın madeni Clash of clans iksir madeni

Köy dizaynına ilişkin ipuçları

Köy dizaynı, köy binanızın seviyesi ile doğrudan ilişkili olduğu için her seviye ve her amaç için farklı dizaynlar uygulamalısınız.

Temel olarak birkaç tavsiye vermek gerekirse,

Kupa için savunma amaçlı bir tasarım için köy binanızı duvarların içinde tutmalı ve savunma araçlarınızı köy binanızın etrafına konumlandırmalınız. Ayrıca duvarları çok hücreli olacak şekilde örmelisiniz.

Ganimeti korumak için bir tasarım oluşturacaksanız, köyün merkezine havan topları, hava savunmaları, varsa x topu ve cehennem kuleleri gibi uzun menzilli silahları yerleştirerek duvar örmeli, bir seviye sonra aralıklı olarak okçu kulesi, depo, top, depo, sihirbaz kulesi gibi bir tasarım düşünebilirsiniz.

Clash of Clans - Köy Tasarımı

 

Yeşil Taş Kazanmak İçin

Yeşil taş kazanmak için oyunun size verdiği görevleri tamamlamalısınız. Örneğin asker bağışı, belirli bir sayıda köy bınası, inşaatçı binası vb. yok etme, çoklu oyunculu savaşlarda belirli sayıda zafer ya da savunma. Görevleri tamamladıkça daha fazla yeşil taş elde ediyorsunuz. Her görev birden fazla seviye olarak belirleniyor. Örneğin ilk olarak 10 zafer kazandınız, bir sonraki aşama 50 ya da 100 olabiliyor.

Clash of clans görevler

 

Sonuç

Özetleyecek olursak benim bugüne kadar uyguladığım taktikler ile 1 yılda 79. seviyeye geldim. Tabiki bu kadar uzun sürede bu seviyeye gelmemin sebepleri arasında bu taktikleri zamanla fark etmiş olmam yatıyor. Ancak bu taktikleri uygulayan bir arkadaşım 6 aydan daha kısa sürede 68. seviyeye ulaştı. Takdiri size bırakıyorum.

Oyunu hala indirmediyseniz android versiyonunu buradan indirebilirsiniz. Bu versiyon clash of clans hile adı altında sunulan değil orjinal android versiyonudur.

Eğer benim fark etmediğim ya da burada bahsetmeyi unuttuğum taktikler varsa lütfen yorumlarda paylaşın ki başarımızı hep beraber arttıralım.

Sizin uyguladığınız clash of clans hile ve taktikleri neler?

(Toplam 96.420 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)