Uçak ile Ankara’ya gitmek isteyenler için

Kısa bir aradan sonra tekrar merhaba sevgili dostlar…

Kış deyince aklıma nedense Ankara gelir 🙂 Ufak bir çocuk iken Ankara’ya yaptığımız otobüs yolculuklarında, Bolu dağında  o güzelim kar manzaralarını hala özlemiyor değilim. Lakin artık günümüzde ulaşımın çeşitlenmesi ve de kolaylaşması, o güzelim zamanları sadece bir hatıra olarak saklamaktan öteye gitmiyor.

Artık İstanbul’dan atladığımız bir uçak ile kısa sürede Ankara’da soluğu almak mümkün.

 

Hal böyle olunca da aklıma birkaç ipucu ve tecrübeyi paylaşmak geldi.

 

Evet bu yazımda Uçak ile Ankara’ya gitmek isteyen kişiler için, gitmeden önce ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgilerin yer aldığı bir sayfadan bahsetmek istedim. Çünkü bu sayfa (merak edenler olursa sitenin adınını veririm), Ankara’ya gitmek için uçak bileti almak isteyen insanların ihtiyaç duyacakları tüm bilgileri içeriyor.

Ankara uçak bileti için bulduğum malum sayfada Ankara hakkında çeşitli bilgilere, örneğin şehir hakkında, havası hakkında, otopark, konaklama, tarihi hakkında birçok bilgiye ulaşmanın yanında uygun fiyatlı uçak biletlerine ulaşabilmek de mümkün.

Uçak bileti deyip geçmeyin. Uçakla oldukça fazla sayıda seyahat etmiş biri olarak kısaca birkaç tüyo vermek istiyorum.

Yine ne saçmalıyor dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Lakin iş havayolları sayfalarına girip uçak bileti bulmakla bitmiyor. Bunun alan vergisi, ıvır vergisi, zıvır vergisi birçok teferruatı bulunuyor ve genelde en son aşamada bunlar karşınıza çıkıyor.

Bir de şöyle düşünün siz tek başınıza veya birkaç arkadaşınızla bilet aldığınızda, dişe dokunur herhangi bir indirim söz konusu malesef olmuyor. Ancak bu işin bir de toptan olarak yapıldığını düşünün. Çeşitli ajanslar toplu bilet satın alıyor (tıpkı otel rezervasyonlarındaki gibi) ve böylece siz de daha ucuza uçak bileti bulabiliyorsunuz.

Bahsettiğim bu tarz organizasyonlar, yurtdışında oldukça popüler aslında. Türkiye’de de yeni yeni tanınıyor ve popülerliği artmaya devam ediyor.

Kış aylarında olduğumuzdan aklıma direkt olarak Ankara geldiği için ben de örneği Ankara üzerinden vermek istedim.

Benim yapmış olduğum araştırmada bilet fiyatları (tabi yazının yayınlanma tarihini de göz önünde bulundurun) yaklaşık olarak 50-60 TL civarında idi. Belki siz daha uygun fiyata da bulabilirsiniz.

Konuyu daha fazla uzatıp sizi araştırmanızdan alı koymak istemem.

Şimdiden iyi yolculuklar 🙂

 

 

 

 

 

 

(Toplam 140 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)
Önceki yazıyı okuyun:
LED TV
Televizyon Alırken

Merhaba sayın sevgili dostlar, Dönem dönem birbirinden bağımsız konularla ilgili birşeyler yazmaya çalışıyorum. Genellikle özgün yazılar yazmayı sevmenin yanı sıra...

Kapat