Sosyal Medya hakkında

Sosyal medya günlük hayatımızda o kadar belirgin bir şekilde yer almaya başladı ki bu durum dikkatimi çekti. İnsanların aktif bir biçimde sosyal medyayı kullanıyor olması, firmaları, kurumları, kuruluşları harekete geçirdi.

Aslında bu durumu çok normal karşılamak gerek. Malum iletişim, insanların olmazsa olmazı! IRC chat ortamında başlayan serüven, MSN, ICQ, Facebook, Twitter vb. aldı başını gitti.

Tabi artık IRC, ICQ ve son zamanlarda MSN’in pabucu dama atılsa da Facebook, Twitter, Linkedin ve Youtube, bu eski moda iletişim araçlarının yokluğunu hissettimiyor.

Sosyal medya araçlarının günlük hayatta bu kadar aktif kullanılması birçok ilgi alanının bu mecralara kaymasını sağladı. Dolayısıyla reklam, pazarlama, tanıtım, haberler ve yenilikler de otomatik olarak bu mecralara taşındı.

Sosyal medya üzerinde pazarlama başlı başına bir uzmanlık alanı olmaya başladı. Artık şirketler bünyelerinde sosyal medya uzmanları bulunduruyor.

Bundan sonraki yazılarımda sosyal medyada pazarlama, sosyal medyanın etkin kullanılması, sosyal medya konusunda yaptığım rehber niteliğinde araştırmalarımı paylaşıyor olacağım.

Görüşlerinize, fikirlerinize ve sorularınıza değer veriyorum. Yorumlayın, üzerine konuşalım.

Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle, hoşça kalın!

 

(Toplam 92 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)
Önceki yazıyı okuyun:
Freelance Tasarım ve Diğer Freelance İş Seçenekleri

Freelance, Türkçe dilinde serbest çalışmak olarak nitelendirilebilir. Freelancer ise serbest çalışan olarak düşünülebilir. Genellikle öğrenciler ya da sabit bir şirkette...

Kapat