Skyrim Hızlı Level Atlama Taktikleri

Skyrim’de hızlı level atlamak için bildiğim bazı yöntemleri paylaşmak istedim. Kolayca uygulayarak siz de skyrim hızlı level atlama konusunu çözebilirsiniz.

Skyrim Hızlı Level Atlama Taktikleri

Öncelikle Skyrim’deki level yapısından biraz bahsetmek istiyorum. Skyrim’de bir genel seviye (level) bir de genel seviyeye bağlı alt seviyeler mevcut. Bu seviyeler aslında sizin yetenekleriniz ile ilgili. Her konuda belirli yeteneklere sahip olabilmek mümkün. Ancak burada, oyunu oynarken kazanılan tecrübenin karakterle doğru orantıda yeteneklere aktarılması gerekiyor.

Örneğin okçu olduğunuzu farz edersek, kazandığınız tecrübeleri öncelikle two hand (çift el)’e veya büyücülüğe vermeniz çok mantıklı olmayacaktır. Önceliği belirlediğiniz uzmanlık alanına ve onu etkileyecek yan dallara vermenizi öneririm. Örneğin okçu iseniz okçulukla birlikte en önemli yeteneğiniz bence sneak (sesizce sokulmak) olmalı. Çünkü sneak seviyeniz ve vuruş gücünüz yüksek olursa düşmanınız tarafından fark edilmeden işini bitirebilirsiniz.

Gelelim Skyrim’de hızlı level atlama taktiklerine.

Skyrim Hızlı Level Atlama Taktikleri

Öncelikle hangi yetek için hızlı level atlamak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz.

Örneğin aşağıdaki videoda, benim hem armor’um (zırhım), hem block (bloklama/defans), hem de healing (iyileşme) seviyelerim hızlı bir şekilde artıyor.

Elimde kalkan olduğu için videoda sadece blok koyma özelliğinin geliştiğini görürsünüz. Eğer ki kalkanı indirip, devin bana direk olarak vurmasını sağlarsam o zaman ağır zırhım (heavy armor) gelişecek. Tabiki canım azaldıkça restoration spell (iyileşme büyüsü) yaparak o özelliğime de hızlı bir şekilde level atlatıyorum.

Burada önemli olan dev veya mamutu, giremeyecekleri bir deliğin girişine çekip, onlar bize vurdukça geri çekilip iyileşip tekrar vurmalarını sağlamak. Böylece onlar bize vurdukça biz de hızlı bir şekilde level atlamış oluyoruz. İlk başlarda sürekli dayak yiyiyormuş hissine kapılabilirsiniz. Bu çok normal ancak arkadaşlarınız günde bir level atlarken siz bir günde 3-5 hatta hızlıca 10 level atlayabilirsiniz. Unutmayın alt seviyeleriniz (yetenek seviyeleri) yükseldikçe, genel level’iniz de artacaktır.

Bu yazımda Skyrim’de Hızlı Level Atlama Taktikleri olarak zırh (armor), blok (block/defans), iyileşme büyüsü (restoration spell)’in nasıl kolayca yapılabileceğine değindim. Başka bir yazıda ise diğer özellikler için Skyrim Hızlı Level Atlama Taktikleri’ni paylaşıyor olacağım. Takipte kalın! Bu arada eklemek veya sormak istedikleriniz varsa paylaşımda bulunmaktan memnun olurum.

Evet ya siz Skyrim’de hızlı level atlamak için neler yapıyorsunuz?

(Toplam 5.097 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)
Önceki yazıyı okuyun:
LG G4 ile Mükemmel Görün, Mükemmel Hisset!

LG G4, F 1.8 diyafram aralığı ve 16 MP kamera özelliği ile düşük ışık ve portreler için ideal olan ultra-parlak lensi kullanarak muhteşem netlik...

Kapat