M-Audio Firewire 410 – Mountain Lion Driver Sorunu Çözümü

Uzun zamandır keyifle kullandığım M-Audio Firewire 410 ses kartım, işletim sistemimi Mac Os Lion’dan Mountain Lion’a terfi ettirince problem yarattı. Kayıt esnasında (daha doğrusu software monitoring esnasında) belirli bir süre sonra abuk subuk sesler çıkartıyor ve kaydı mahfediyordu.

Bu problemi çözebilmek için interneti talan ettim, en son M-Audio forumlarında isyan etmeye başladım ve orada şu çözüme ulaştık.

M-Audio Firewire 410 Mountain Lion Problem başlığı altında paylaşılan 1.10.5 beta driver sürümü sorunu çözdü. Eğer sizde bu sorunla karşılaştıysanız, aşağıdaki adresten 1.10.5 beta driver’ı indirirerek sorunu çözebilirsiniz.

http://www.m-audio.com/index.php?do=…drivers&f=1229

Not: Yukarıda referans verdiğim bağlantı zaman içinde yok olmuş. Elimde bulunan driver’i hosting’e yükledim. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

http://www.tayfungol.com/driver/FireWire_OSX_1_10_5.dmg

 

Eğer yukarıda bahsettiğim sürücü de sorununuzu çözemediyse ya da başka soru, sorun, öneri veya tavsiyeleriniz varsa buyrun üzerine konuşalım.

 

(Toplam 1.427 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)
Önceki yazıyı okuyun:
Apogee Jam İncelemesi

  Gitarınızı Apogee Jam'e takın; iPad, iPhone ya da Mac'inize bağlayın, mükemmel kalitede gitar tonlarına sahip olun! Sonrasında ister kayıt...

Kapat