iPhone ve iPad’e hangi enstürmanları bağlayabilirsiniz?

Apogee-MiC-iphone-müzik-kayıt-ipad-tayfungol.com

 

ipad ya da iphone kullanarak müzik yapmak istiyorsanız önünüzde birçok seçenek mevcut. Gitar, bağlama, kanun, ney, ud, keman, perküsyon, klavye, piano, vokal mikrofonu, bas gitar, saksafon, trompet ve hatta kontrbass dahi iphone ve ipad’e bağlanabilir.

 

iPhone ve iPad’inize hangi enstürmanları bağlayabilirsiniz?

– Jack girişi olan her enstrümanı çeşitli dönüştürücüler (iRig, Apogee Jam vb.) ile iphone ve iPad’inize bağlayabilirsiniz.

– Midi klavye, piyano ya da diğer midi enstrümanları (örneğin elektro bateri) Apple Camera Connection Kit ile iphone ve iPad’inize bağlayabilirsiniz.

– Usb mikrofonları Apple Camera Connection Kit ile iphone ve iPad’inize bağlayabilirsiniz. Böylece gitar, bağlama, kanun, ney, ud, keman, yaylı tambur, kemençe,  saksafon, trompet, perküsyon ve hatta kontrbass gibi akustik enstrümanları kayıt edebilirsiniz. Bu iş için yapısı, kalitesi ve frekans aralığı bakımından en uygun görünen mikrofon ise şimdilik Apogee Mic gibi duruyor.

– Ekstra bir aparata para vermek istemiyorsanız, iphone ve ipad üzerindeki dahili mikrofon ile dahi çok güzel kayıtlar yapabilirsiniz.

 

Ayrıca DJ üniteleri ve özellikle iphone ya da ipad için üretilmiş müzik aletleri de piyasada bulunmakta. Geriye bir tek şey kalıyor, o da yaratıcılığınız 🙂 Evet konu hakkında benim aktaracaklarım şimdilik bu kadar. Sormak istediğiniz soruları ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığıyla benimle ve diğer blog okuyucuları ile paylaşabilirsiniz.

 

(Toplam 2.792 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)
Önceki yazıyı okuyun:
ipad-ile-müzik-yapmak-tayfungol.com
iPad ile müzik yapmak (video)

iPad ile müzik yapmak başlı başına keyifli bir süreç :) Aklınıza gelen müzikal fikirleri çok hızlı bir şekilde dijital ortama...

Kapat