Galatasaray İTM Burs Sınavı Hakkında

Türkiye’de müzik prodüksyionu, tonmaisterlik  gibi eğitimler veren kurum sayısı az olduğu için ufak bir araştırma ile gerekli bilgilere ulaştım.

 

Yaptığım bu araştırma sırasında aşağıdaki açıklamada, Galatasaray İTM’nin burs olanağı sağladını öğrendiğim, heyecanlandım ve sınava katıldım.

Çeşitli burs yarışmalarıyla eğitimi ulaşılabilir kılan Galatasaray ITM burs sınavı ile sizleri desteklemeye devam ediyor. 15 eylül’de Galatasaray ITM binasında gerçekleştirilecek 11.geleneksel burs sınavı Müzik Prodüksiyon, Müzik Teknolojileri- Tonmaisterlik bölümlerinde burslu okuma imkanına kavuşacak gelecek vaad eden katılımcılarını arayacak.

Duyurunun yer aldığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Birkaç gün sonra aldığım telefonda birinci olduğumu öğrendim ve görüşmeye çağrılınca daha da heyecanlandım 🙂

Galatasaray İTM Burs Sınavı

Sayın Süden Pamir ile birlikte sınav kağıdımı inceledik ve sınav puanım biraz daha arttı. Bu arada şunu belirtmek isterim ki sınav psiko-akustik, algı, empati ve biraz teknik biraz genel kültür (müzik ile ilgili) gibi konuları içeren yazılı ve test tipi sorulardan oluşuyordu. 50 soru için 60 dk süre verildi.

Sınav değerlendirmesi bittiğinde burs konusu gündeme geldi ve bu sene mevcut öğrencileri arasında 96 puanla eğitim dönemini bitiren 3 öğrencileri olduğunu ve burs imkanının öncelikli olarak onlara sunulacağını öğrendim. Yani birinci olduğum burs sınavı sonucunda burs alamadım.

Tabiki yola çıktığım bu girişimden böyle bir sonuçla ayrılmak kalbimi kırdı ve hayal kırıklığına uğradım.

Edindiğim bu tecrübeyi paylaşmak istedim çünkü benim gibi büyük hayallere kapılıp sonra da hayal kırıklığına uğramayın, kısacası beklentilerinizi minimumda tutun.

Bu anlattıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın, amacım kurumu kötülemek veya itibarsızlaştırmak kesinlikle değil!

Emin olun benim yerimde bir başkası olsaydı konuyu farklı noktalara çekip “burs adı altında reklam kampanyası yapılıyor” gibi lanse edebilirdi. Ancak ben gittim ve bu değerli güzel insanlarla birebir tanıştım, havayı soludum . Sonuçta özel bir eğitim kurumu ve burs olanaklarının sınırlı olması gayet normal.

Bir tek şey aklımda kaldı; madem mevcut dönemdeki öğrenciler üstün başarı elde etti, neden burs sınavı yapıldı? Ya da şöyle sorayım, sınava katılım sözleşmesi ya da şartnamesinde bu konuyu belirten bir madde yer alamaz mıydı?

Not: Burs hakkım sanırım saklı tutulmuş ve sağ olsun Süden Hoca’mın hatırlatmasıyla 2 dönem sonra tonmaister’lik bölümü için %5o burs verildi.

(Toplam 628 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)