En iyi PS3 Oyunları (Playstation 3 Oyunları)

En iyi PS3 oyunları hakkında yaptığım minik bir araştırma ve kendi oyun deneyimlerimi sentezledim. Ancak tabiki sizin görüşleriniz de bu listeye yön versin istedim. O yüzden benim listemde yer almayan oyun isimlerini (yorumlarda) benimle paylaşmanızı rica ederim.

Playstation 2’den sonra çıkan PS3 devrim niteliğinde oldu. Gerek grafiksel detaylar gerek performans olarak çığır açmıştı. Şu sıralar Playstation 4 (PS4) çıkmasına rağmen ben sistemimi değiştirmedim. Bir süre daha PS3’e devam etmek istedim. Çünkü henüz oynamadığım birsürü PS3 oyunu mevcut. Acaba hangi oyunları alsam derken bu araştırmayı yapmak aklıma geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.

Bu yazının bir diğer amacı ise, malum oyunlara belirli bir bütçe ayırmak gerekiyor (ya da download edenler için kota gerekiyor). Zaman ve paramızı verimli kullanmak adına hemen hemen herkesin ortak paydada buluştuğu oyunları konuşarak birbirimize yardımcı olabiliriz.

Evet gelelim aksiyona!

En iyi PS3 Oyunları (Bence)

 

GTA V / GTA 5

GTA 5 - GTA V

Kesinlikle Playstation 3’ün sınırlarını zorlamışlar. Müthiş bir açık dünya oyunu ve verilen paranın her kuruşunu hak ediyor. Seversiniz sevmezsiniz ancak yiğidi öldür hakkını yeme demişler. GTA 1’den beri büyük bir keyifle oynadığım serinin son oyunu GTA5 gerçekten anlatılmaz yaşanır.

 

Grand Tourismo 5  – Academy Edition

gran tourismo 5 academy edition

Biz kestirmeden araba yarışı desek te aslında sürüş simülasyonu olarak geçen Gran Tourismo serilerininden GT5’in en kapsamlı sürümü Academy edition. Son dönemde Gran Tourismo 6 çıkmış olmasına rağmen henüz oynamadığım için Gran Tourismo 5 / Academy Edition’ı listeye aldım. Otomobil tutkusu ağır basanlar için belirtmek isterim ki Gran Tourismo, bir Need for Speed değil.

İkisinin de tadı bambaşka ve tabiki kategorileri de bambaşka.

 

God of War (Tüm Seri)

god of war

God of war’u ilk defa PSP’de oynamıştım. Sonrasında PS3’te oynadığımda tekrar hayran kaldım. Görseller, efektler ve aksiyon! Her anı heyecan verici.

 

Biz genelde bu tür oyunları evde PS3 olmasa dahi playstation cafelerde hatim eden bir toplumuz. Denemeyen olma ihtimali yoktur diye düşünüyorum ancak yine de bu oyunları denemediyseniz bir an önce denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Satın almadığım ancak hakkında çok iyi yorumlar duyduğum ve okuduğum, arkadaşlardan ödünç alma veya demo sürümlerini denediğim oyunlar ise şu şekilde

  • Watchdogs (çok merak ediyorum)
  • Last of Us (Biraz oynadım ancak devamını oynamaya henüz fırsat bulamadım)
  • Skyrim
  • Diablo 3 (demosunu oynamıştım)
  • Blur
  • Gran Tourismo 6
  • Tekken 6
  • Little Big Planet

En iyi PS3 oyunları benim listemde bu şekilde. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce en iyi PS3 oyunları hangileri?

 

(Toplam 1.839 kere, bugün 1 kere ziyaret edildi.)
Önceki yazıyı okuyun:
Ev Stüdyosu
EvStudyo.com (Yeni Proje)

Bildiğiniz üzere ilgi alanlarıma yönelik öğrendiklerimi paylaştığım, kişisel bloğum gün geçtikçe büyüyor ancak ilgi alanları çok olduğu için daldan dala...

Kapat