BRC Otogaz Bakım Fiyatları ve Zamanı

Aracımın lpg bakım zamanı geldiği için ilgili BRC bayisine gittim, hem otogaz bakım fiyatlarını hem de otogaz bakımının kaç km’de yapılacağını öğrendim ve  benim gibi merak edenlerle paylaşmak istedim.

 

BRC Otogaz

 

10,000 km bakımı

Her 10000 kilometrede bir BRC LPG filtresi değiştiriliyor. BRC LPG filtre fiyatı ise 33,90 TL (Ocak 2013)

 

50,000 km bakımı

Her 50000 kilometrede bir Lpg filtresine ek olarak BRC Gaz Valfi Filtresi değiştiriliyor. BRC Gaz Valfi Filtersinin fiyatı ise 25,43 TL (Ocak 2013)

 

100,000 km bakımı

Her 100000 kilometrede bir LPG filtresi ve gaz valfi filtresine ek olarak enjeksiyon sistemini korumak için aracınıza Tunap (Tune-Up) LPG katkısı enjekte ediliyor.

 

LPG Enjektörleri

Aracınızın lpg dönüşüm sistemi uzun süre bakım görmezse ya da lpg enjektörleri artık bitmiş ise enjektörlerin değiştirilmesi gerekir. BRC’nin LPG enjektör fiyatı ise enjektör başına 150TL imiş (Ocak 2013). Benim aracımda 4 adet bulunduğu için ilerleyen dönemlerde 600 TL gibi bir rakam ortaya çıkabilir.

LPG enjektörlerinin değiştirilmesi gerektiğini nasıl anlarız? diye sorduğumda aldığım cevap; Araç tekleme yaparsa enjektörler bitmiş olabilir. Peki enjektörler kaç kilometre sonra biter diye sorduğumda ise 400,000 kilometre’de enjektörlerin değiştirildiği araçlar mevcut yanıtını aldım. Benim tahminim ise 200,000 ila 300,000 km’de lpg enjektörlerini değiştirmekten yana.

 

LPG Göstergesi

Gitmişken sağlıklı bilgi vermediğine inandığım LPG göstergesinin de fiyatını öğrendim, 85 TL imiş. (Ocak 2013)

 

Aklınıza gelen soru, öneri, hayır öyle değil böyle dediğiniz noktalar var ise, yorumlarda üzerine konuşabiliriz.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın! Ayrıca RSS Beslemerine abone olarak yeni yazılarımından haberdar olabilirsiniz.
(Toplam 12.643 kere, bugün 4 kere ziyaret edildi.)
  • İbrahim Özbay

    2009 yılında brc taktırdım. sorunsuz kullandım şu ana kadar. son 1 haftadır araçta gaz kokmaya başladı ve lpg çok yaktığını fark ettim. kontrol ettirdiğimde enjektörlerin 3’ünün arıza yaptığını ve 4’ünün değişitirilmesinin sağlıklı olacağını söylediler. 700 lira dediler önce. fiyat çok yüksek dedim. sen yabancı değilsin özel fiyat 500 tl dediler. yine çok bulunca son fiyat 450 dediler. ben ekonomik olarak zor günler geçirdiğimi söyleyerek yaptırmayacağımı ve aracı satacağımı söyledim. içeriye aldılar ve euronun çok yükseldiğini ve fiyatın kurdan etkilendiğini ama bana eski alış maliyetine vereceklerini ve kimseye söylememi tembihleyerek 340 tl’ye değiştireceklerini ve 9 taksit yapacaklarını ifade ettiler. şüphelendim ve internette geerken bana kurdan bahsettiği ve orjinal diye takmaya çalıştığı enjektörün aynısını bu sitede gördüm. http://www.lpgyedekparca.com/brc-uyumlu-sari-enjektor-urun558.html brc ile alakası olmayan yerli üretim ve fason bir enjektörü sadece uyumlu olduğu için orjinal brc diye yutturmaya çalışan ilimizin 1 numaralı brc satıcısı ve yetkili servisi ve üstelik sağda solda hondayla anlaşmalıyım, hyundai ile de anlaşmalıyım diye konuşan bir servis. beni kandırdığına mı yanayım, orjinal ürün diye fason ürünü takmak istemesine mi yanayım, bana %60 indirim yapmış gibi göstermesine mi? afedersiniz ama bu brc’nin iyice boku çıktı. siz siz olun brc’den uzak durun. güyya lpg’li araç kullanıyoruz, lpg olmuş 3 lira. ha bir de 300bin km aranti vermişlerdi takarlarken. arabaya taktırdığımda 40bin km’deydi. şimdi 90bin. 50bin km’de 3 enjektör öldü ve gaz kaçırmıyor,fışkırtıyor. üstelik tamiri de olmuyormuş güyya. peki ya aynı yetkili servisin elimde çıkma orjinal brc enjektörü de var tanesi 50’den onu da takabilirim demesine ne demeli? tamiri olmaz diye benden önceki müşterilerden söktükleri enjektörleri tamir edip kakalamıyorlarsa ben de eşşek olur anırırım.

  • erdem

    Aracim 120.000 km de Passat va enjektorlerin ikisinde kacak var tüp takilali 4 yil olmuş ve ortalama 40000 kirkbin km de enjektör değişmek biraz tuhaf geldi boyle birşey oolabilirim?

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Lisans Dağıtım Yapısını Değiştirmiş

Merhaba, Eskiden orjinal windows yüklü hazır PC aldığımızda üzerinde ürün lisans etiketi ile gelirdi. Geçtiğimiz günlerde almış olduğumuz HP marka...

Kapat